Bezpečná jízda v zimních podmínkách zahrnuje použití prémiových pneumatik

Ellen
zimní pneumatiky

Nejlepší způsob, jak zůstat v bezpečí při jízdě v zimních podmínkách, je ujistit se, že máte pro své vozidlo a okolní podmínky správné pneumatiky. Pokud žijete v oblasti se zimním počasím, budete potřebovat správné zimní pneumatiky pro bezpečnou jízdu. Na většině míst je nezákonné jezdit bez zimních pneumatik a pokud se vám stane nehoda a nemáte zimní schválené pneumatiky, můžete mít velké problémy s pojištěním.

Nejen zimní pneumatiky jsou schváleny pro použití v zimě, protože mohou být schváleny i celoroční pneumatiky. Pokud jsou schváleni, budou mít symbol označující, že jsou schváleni. Symbol schválený pro zimu je vrchol hory se třemi vrcholy a uvnitř symbol sněhové vločky. Pokud má vaše pneumatika toto na bočnici, je schválena pro zimní podmínky. To znamená, že byl před schválením důkladně otestován a že zvládne podmínky, které převládají v zimních měsících.

U zimních pneumatik si můžete vybrat ze dvou různých možností zimních pneumatik, a to s hroty a bez hrotů. Oba mají zcela odlišnou gumovou směs, která zůstává měkká během teplot pod bodem mrazu. Když letní pneumatika ztvrdne a bude vykazovat téměř nulovou trakci, zůstane zimní pneumatika agilní a schopná přizpůsobit se povrchu, kterému čelí. Dezén běhounu je také odlišný a drážky jsou širší, aby zvládly rozbředlý sníh a sníh.

Pneumatiky s hroty budou mít do dezénu pneumatiky zabudované kovové cvočky. Díky hrotům vyčnívajícím z běhounu to pneumatikám zajistí skvělou přilnavost na ledu a hustém sněhu. To umožňuje skvělou kontrolu při zatáčení, zrychlení nebo zastavení. Pneumatiky bez hrotů toho lze dosáhnout inovativním designem běhounu, kde lamely působí jako drápy na zledovatělém povrchu. Mají také kryokrystalické přísady, které jsou začleněny do běhounu a vytvářejí povrch podobný brusnému papíru. To poskytne pneumatikám bez hrotů téměř stejnou přilnavost na zledovatělém povrchu a stejnou přilnavost na sněhu.

Nejde jen o to, že pro bezpečnou jízdu v zimě potřebujete vynikající zimní pneumatiky, musíte být při řízení také opatrnější. Přizpůsobení rychlosti okolí je zásadní. Musíte trochu snížit rychlost a udržovat delší vzdálenosti od aut před vámi. Během zimních podmínek se vaše brzdná dráha prodlouží, proto se na tuto skutečnost přizpůsobte. Pokud toto vše dodržíte, můžete zůstat v bezpečí, když řídíte v zimě. Pokud nemáte dlouhé zimy a velmi se měnící povětrnostní podmínky, může vám být lépe se zimními schválenými celoročními pneumatikami, které zvládnou jakékoli zimní podmínky. Jsou skvělé pro suché i mokré silnice v létě i v zimě, ale pak také v zimě pro zasněžené a zledovatělé silnice. Máte celoroční bezpečnost a ochranu před povětrnostními vlivy, což je činí velmi pohodlnými.

Další informace o zimních pneumatikách pro bezpečnou jízdu v zimě najdete na: https://www.nokiantyres.cz/

Next Post

What Are The Completely different Types Of Auto Business Jobs?

Lots of the changes occurring in the automotive market right now, including tightened credit markets in a capital-intensive industry and elevated government involvement are the newest international challenges. Auto-Renewal. We use auto-renewal for many of our price-based Companies. At the expiration of each subscription time period for such price-primarily based […]